Publikováno: 17 srpna 2009

Patří mezi masáže, které jsou u nás novinkou.,,Magic hot stones“ je terapie už odpradávna praktikovaná na Havajských ostrovech. Základy této masáže spočívají na použití speciálních havajských manuálních technik, které ve spojení s působením horkých lávových kamenů mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Důležité je použití kvalitních lávových kamenů. Lávové kameny těžené z povrchu lávových polí nejsou příliš vhodné, jsou sice levnější a tím dostupnější, ale neobsahují požadované množství kovu tak jako kameny těžené ve větších hloubkách, nevedou dobře teplo, musí se častěji nahřívat a efekt je spíše kontraproduktivní. Dnes se tato masáž doplňuje aromatickými exotickými oleji(kdysi pouze rostlinné přírodní oleje, kokos, avokádo…). V rukou zkušeného maséra spolu se správně zvolenou exotickou aromaterapií umožňuje prožít pocity klidu, pohody a uvolnění, které jsou klienty hodnoceny velmi pozitivně.

Havajská masáž mimořádně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, postupně prohřívá celé tělo, do hloubky relaxuje a harmonizuje, vyrovnává energii v těle. Působení hnětení,  tlaku a tepla odplavuje i letité tělesné problémy. Tím se zároveň vytvářejí ty nejlepší podmínky pro detoxikaci organismu a uvolnění.

Havajská masáž horkými lávovými kameny se právě svým komplexním účinkem liší od jiných variant, které buď přikládáním kamenů na čakry harmonizují energetická centra a vyrovnávjí tak energii, nebo pouze prohřívají problematické svalové partie a tak dosahují relaxace. „Dobití energií“ Havajskou masáží horkými lávovými kameny přetrvává i po řadu dalších dní.

Po aplikaci se dostavují pocity žízně, intezivnější hlenění, smrkání, odkašlávání, vyměšování. Tyto projevy jsou zcela běžné, jsou známkou účinku a čištění organismu.

Doporučuji
Pro celkovou harmonizaci a prohřátí organismu.
Při problémech s ledvinami a močovým měchýřem.
Jako podporu při léčbě lymfatického systému, celulitidy.
Nachlazení, ne však při zvýšené teplotě, mohlo by dojít k přehřátí.

Nedoporučuji:
– křečové žíly (upozorněte terapeuta, pokud máte křečové žíly, aby se jim mohl vyhnout, některé nejsou vidět)
– intenzivní nebo bolestivá menstruace
– v těhotenství
– při vysokém krevním tlaku, městnání žil, varixech
– otevřené rány a modřiny
– hypersenzitivita na teplo
– vysoký krevní tlak
– onemocnění srdce
– diabetes
– epilepsie
– infekční onemocnění
– kožní infekce
– záněty

Jak masáže probíhají.
Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40-55 stupňů. Klient je celý zabalený pro zachování tepla a intimity.  Postupně se zahřáté kameny pokládají na vybraná místa na zádech, rukou a nohou. Tato příprava je důležitá, klient si zvyká na zvýšené teplo a přítomnost kamenů. Masér postupně odhaluje masírované plochy a prohmatává klientovo tělo, ujistí se ještě jednou před masáží  že je vše v pořádku. Pak následuje speciální jemná masáž nohou, zad, rukou kameny. Ve druhé části procedury ležíte na zádech. Kameny se umisťují na vybraná místa a pokračuje se masáží nohou zepředu s reflexní masáž chodidel menšími kamínky. Navazuje masáž rukou, oblasti krku, dekoltu a obličeje. Kameny se vkládají do rukou, na plosky nohy, mezi prsty. Je dobré s terapeutem komunikovat, sdělovat své pocity, upozornit, pokud by teplota kamenů nebyla příjemná – citlivost pokožky je velmi individuální.

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Nebyly nalezeny žádné obrázky

Lávové kameny

Masáž lávovými kameny